• YARIM ALTIN
  1.765,00
  % 1,34
 • AMERIKAN DOLARI
  9,6153
  % 1,08
 • € EURO
  11,2367
  % 1,02
 • £ POUND
  13,2482
  % 0,55
 • ¥ YUAN
  1,5048
  % 1,83
 • РУБ RUBLE
  0,1367
  % 1,94
 • BITCOIN/TL
  587238,572
  % 0,13
 • BIST 100
  1.479,93
  % 1,68

Yapı Kredi Bankası HGS Geçiş Kampanyası

Yapı Kredi Bankası HGS Geçiş Kampanyası

Araçların Boğaz köprüleri ve otoyollardan geçişi üzerine oluşan ücretlendirme sistemi Hızlı Geçiş Sistemidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Radyo Frekansı tanımlama bu sistemde kullanılmaya başlanmıştır. Böylece kullanıcılar zaman açısından tasarruf sağlamıştır. Sistemin faaliyete geçmesi ile birlikte bankalar da sistem için kampanyalar geliştirmiştir. Yapı Kredi Bankası da son dönemde HGS kampanyası hazırlayan bir bankadır.

Yapı Kredi Bankası HGS Kampanyası Neleri Kapsar?

Araç sahibi olan müşterileri için Yapı Kredi bankası HGS hizmeti sunar. Bu hizmet sayesinde banka müşterileri otoyollardan ve köprülerden daha hızlı, daha kolay ve daha ekonomik olarak geçiş sağlar. Bankadan alınacak olan HGS sistemi sadece bu yollar için geçerli değildir. Sistem ile Eskihisar- Tavşanlı İstanbullines feribot seferlerinde de geçerlidir. Aynı şekilde İDO Eskihisar, Harem, Sirkeci feribot seyahatleri için de bu sistem satın alınabilir. İstanbul- Bursa- İzmir otoyolu ile Osmangazi Köprü geçiş ücreti için de Yapı Kredi HGS sistemi kullanılır.

HGS İçin Banka Başvurusu Nasıl Yapılır?

HGS için Yapı Kredi bankasının herhangi bir şubesine başvurulabilir. Aynı şekilde bankanın internet şubesi üzerinden de sistem için başvuru yapılır. Yapılacak başvurular ülkenin herhangi bir noktasından gerçekleşir. Ayrıca başvuru için kredi kartı ya da banka hesabı aracılığı ile gerçekleşir. Yani HGS başvurusu için sadece banka müşterisi olmak yeterlidir.

İnternet şubesi aracılığı ile başvuru yapacakların kişisel bilgileri ve şifreleri istenir. Bu bilgiler ile başvurular sekmesine girecektir. Kişisel bilgiler ile başvuru sekmesinden ilerlenir. Yapılan işlemlerden sonra sisteme başvuru tamamlanmış olur.

HGS Aldıktan Sonra Neler Yapılabilir?

Sisteme dahil olduktan sonra HGS için bakiye sorgulama işlemi yapılabilir. Bunun yanı sıra sitemde hareket izleme ya da otomatik talimat güncelleme işlemleri de sistem üzerinden gerçekleşir. Gerekli tüm işlemler buradan takip edilebilir. Sistemde işlem yapmanın bir diğer yolu da mobil bankacılıktır. Yapı Kredi Mobil Bankacılığı kullananlar 444 0 444 numaralı telefondan HGS başvurusu yapabilir. Bankada başvuru için SMS yolu ile 4454’e mesaj atmak da yeterli olur.