• YARIM ALTIN
  1.316,00
  % -0,59
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3068
  % 0,04
 • € EURO
  8,7812
  % -0,17
 • £ POUND
  10,1460
  % -0,28
 • ¥ YUAN
  1,1290
  % 0,12
 • РУБ RUBLE
  0,0982
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  358313,413
  % 4,48
 • BIST 100
  1.527,45
  % 3,81

Yapı ve Kredi Bankası EFT saatleri 2021

Yapı ve Kredi Bankası EFT saatleri 2021

Yapı ve Kredi Bankası hesaplarından başka bir banka hesabına yapılacak olan para transferleri için EFT Saatleri dikkate alınmalıdır. Yapı ve Kredi Bankası EFT saatleri içinde yapılacak olan tüm para transfer işlemleri anında gerçekleşmekte ve karşı banka hesabına aktarılmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası EFT saatleri dışında kalan sürülerde yapılacak olan tüm EFT işlemleri bir sonraki iş gününe kalmakta ve tüm işlemler saat 09.00’dan sonra tamamlanmaktadır. EFT işlemleri esnasında bu ayrıntıya dikkat edilmeli ve mağdur duruma düşülmemelidir.

Yapı ve Kredi Bankası EFT Saatleri Kaça Kadardır?

Yapı ve Kredi Bankası EFT işlemlerinde aynı günde paranın karşı banka hesabına ulaşması için EFT işlemlerinin sabah 09.00’dan akşam 17.20’ye kadar yapılmasına dikkat edilmelidir. Bankanın belirlediği bu saatlerde yapılacak işlemler beş dakika gibi kısa süre içerisinde tamamlanmakta olup, bu saatler dışında kalan sürelerde yapıldığı takdirde EFT işlemleri bir sonraki güne kalarak mesai başlangıcı ile karşı banka hesabına iletilmektedir.

Yapılan EFT’nin Karşı Hesaba Geçmemesi

Bankacılık sektörü hızla gelişmekte ve tüm yeniliklere açık bir şekilde yeni teknolojiye ayak uydurarak gelişimine katkı sağlamaktadır. Ancak bazı durumlarda EFT işlemleri esnasında sorunlar yaşanabilmektedir. EFT işlemlerinde paranın kuyruk denilmekte olan sisteme takılması durumunda para karşı banka hesabına geç düşmektedir. Böyle bir durumda yapılması gereken tek yöntem ise beklemektir. Kuyrukta beklemekte olan para ise, mesai bitiminden önce bankanın personellerince tespit edilmekte ve EFT’ye ait tüm işlemler tamamlanarak karşı hesaba aktarılmaktadır.

Yapı ve Kredi Bankası EFT Yaptım Karşı Hesaba Geçmedi Ne Yapmalıyım?

Bankanın müşteri hizmetleri ile irtibata geçilerek durumun bildirilmesi ve işlemlerin anında başlatılması gerekmektedir. Böylelikle paranın karşı banka hesabına geçişi ile ilgili tüm işlemler tamamlanmış olmaktadır. Ancak müşteri hizmetleri ile yapılacak görüşmeden önce EFT yapılacak olan tutar ve hesap bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilmesi ve teyit edilmesi hususuna dikkat edilmelidir.

Bazı durumlarda EFT bilgilerinin yanlış girilmesi halinde gönderilen para havuzda bekletilmektedir. Böyle bir durumda ise telefon bankacılığı ile müşteri temsilcisi ile görüşülmesinin ardından işlemler anında yapılmaktadır.