• YARIM ALTIN
  1.580,00
  % 1,13
 • AMERIKAN DOLARI
  8,6580
  % 1,42
 • € EURO
  10,1795
  % 0,81
 • £ POUND
  11,9093
  % 0,72
 • ¥ YUAN
  1,3359
  % 1,24
 • РУБ RUBLE
  0,1188
  % 0,59
 • BITCOIN/TL
  414424,516
  % 0,52
 • BIST 100
  1.419,43
  % 0,10

Yarım Kalan Hikâye

Yarım Kalan Hikâye

Yarım Kalan Hikâye

Finansagi.com Çatı katının tozlu raflarının birinde eski bir günlükten alınan hayat hikâyesidir bu.

(35 yaşında trafik kazasının içinde bir anne… 2 çocuğunu trafik kazasında kaybetmiş. Bütün hayatı değişmiş. O günden sonra eşiyle sıkıntı yaşamış. Eşiyle konuşamadığı için ona mektup yazmayı tercih etmiştir.)

O kazayı yapalı yıllar geçti. Halen suçlanıyorum. Artık ayrı evlerde ayrı yaşıyoruz. Bu mektubu da ne durumda olduğumu onun anlaması için yazdım.

Belki konuşmak daha iyi olacaktı ama ben mektup yazmayı tercih ettim. Biliyorum ki artık farklı hayatların insanıyız.

Yarım Kalan Hikaye

Yarım Kalan Hikaye

Azarlanmak, söylenenler benim sinirlerimi hatta ruhumu bile yıprattı. Duvarlar üstüme üstüme geliyordu. Bazen dalıp gidiyorum sahnede senle ben vardık. Dünü, bugünü, yarını oynuyorduk. Ama seyircimiz yoktu. Alkış seslerini banttan duyuyorduk. Üstelik bu sesler hiç alkışa benzemiyordu. Daha çok hasta insan iniltileri gibiydi. Baharda çıkan sesler gibi değil, oyuncular biz değildik, ağlayan biz değildik, sevinen biz değildik.

Karamsarlık var içimizde susmak en tesirli ilaç gibi geliyordu. Ama zaman değildi. Zaman tam aksine kocaman cüzzamlı yaralar açıyordu. Bilirsin, zaman cüzzamlılar için en büyük soyutluktu. Her geçen seni kötüye ölüme yokluğa götürürdü.

Yarım kalan hikaye bu. Sonra kapanıyordu perde, ismimi çağıran bir sesle bitiriyordu oyunu. Sonunu kimse bilmiyordu, kimse de izlemiyordu zaten.

Sevgi diyorlardı hadi be palavracılar! İnanmıyordum ben sevginin varlığına. Çocuk değildim, hem çocuklarda kanmıyordu artık. Yaşam değişiyordu anlasana. Bir biz sayıyorduk yerimizde hep aynı başlıyordu sözler “Sen beni anlamıyorsun”. Yine sinirlendin değil mi? Hadi al tekrar mektubu eline al ve oku ama beni anlamaya çalışarak…

Yarım Kalan Hikaye

Yarım Kalan Hikaye

Söylenenler… Ne meraklıymış millet hayatımıza.

Ahiret soruları. Geçenlerde bir gazeteye bakarken şu sözler çarptı gözüme “cevap vermek istemediğin soru için soruyu soran kişiye bak, gülümse ve neden öğrenmek istediğini sor.” Bende soruyorum bu soruyu gülümseyerek ama acı acı

Enerjinin insan ilişkisi, çevre, yaşam ve madde konularında daha fazla makaleyi Finansagi.com adresinde bulabilirsiniz.

Bu anlatılanlar sizin başınıza gelseniz ne yapardınız? Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Sizde yazdığınız denemeleri bizimle paylaşabilir, onları okumanya.com web sitemizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.