• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  340598,386
  % -5,02
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin 7 Neden

Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin 7 Neden

Hala dört gözle beklediğimiz geleceğe dair planlarımızı düşünmek için çok erken görünebilir, ancak bu, 2021 hedeflerinizi belirlemenin tam zamanı. İleriye dönük planlama, kendinizin en iyi versiyonunu oluştururken size fayda sağlayacaktır. Yeni bir dil öğrenmek kolay değildir, eğer kendinizi rahatlık alanınızdan çıkarırsanız, getirdiği faydalara şaşıracaksınız. Yaz boyunca seyahat ediyor olsanız ve yerel dilin birkaç cümlesini konuşabilseniz bile, seyahatiniz daha ilgi çekici hale gelecek ve yerliler gösterdiğiniz çabayı takdir edeceklerdir.

Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin 7 Neden

Kanıtlar, yeni bir dil öğrenmenin beyninizi esnetebileceğini ve hatta yeni sinir yolları geliştirebileceğini göstermektedir; bu nedenle, ister yeni bir dili hiç denememiş olun, ister mevcut becerilerinizi tazelemek isteyin, Absolute dil uzmanları, neden 7 nedeni içeren bir liste hazırladılar. Yeni bir dil öğrenmek, Yeni Yıl kararlarınızın en üstünde olmalıdır.

 • İş olasılıklarınızı artırın

Herhangi bir yeni yılın ilk çeyreği, işe alımların en yoğun olduğu sezon olarak bilinir. Mevcut rolünüzde yeni bir iş veya hatta bir terfi elde etmek istiyorsanız, başka bir kültür hakkında bilgi edinmeye ve yeni bir dili mükemmelleştirmeye olan ilginiz, rakiplerinizin arasından sıyrılmanızı ve kendinizi çok yönlü bir aday olarak satmanızı sağlayacaktır. İşletmeler her zaman uluslararası endüstrilerde çalışabilen insanları izlerler, bu nedenle becerileriniz şirketin küresel hedeflerini yansıtıyorsa, rakiplerinizden kilometrelerce önde olursunuz.

Demans şansınızı azaltın

Toronto York Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma , yeni bir dil öğrenmenin beyin üzerinde çok güçlü bir etkiye sahip olduğunu ve bunamanın gecikmesine yol açabileceğini buldu. Yeni bir dil öğrenmek için zaman ayıranların, yalnızca ana dillerini konuşanlara göre beş yıl sonra bunama geliştirdiklerini buldu!

 • Turist gibi hissetmeyeceksin

Yeni bir dil öğrenmek, seyahat ederken toplu taşıma araçlarında nasıl gezineceğinizi anlamaktan, restoranlarda nasıl sipariş vereceğinizi bilmeye kadar size bir dizi avantaj sağlayacaktır. Çevrenizi yerel dille bilmek, kültüre tam olarak girmenizi sağlar, akıcı olmak zorunda değilsiniz, ancak yerlilerle konuşurken yeni arkadaşlıklar kurulmasına yol açabilecek temel kelimeleri bilmek anahtar olacaktır.

 • Hafızanızı ve dikkat sürenizi artıracaksınız

Birden fazla dil konuşma becerisine sahip kişiler, iki konuşma sistemi, yazma ve yapı arasında geçiş yapma konusunda yeteneklidir. İkisi arasında geçiş, kariyer bilge ve boş zaman gibi yaşamın diğer yönlerinde çoklu görev yapmayı kolaylaştırır.

 • Daha hızlı iyileşme

Edinburgh Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, birden fazla dili konuşabilen kişilerin felçten daha hızlı kurtulabileceğini buldu, çünkü çok dilli iseler bilişsel işlevleri yeniden kazanma olasılıkları daha yüksek. Teori, üniversitedeki Dr. tarafından açıklandı: ‘Birden fazla dil konuşmanın zihinsel zorluğu, beynin felç veya bunama gibi zararlı etkilerle başa çıkmasına yardımcı olan bir tür bilişsel rezerv, koruyucu bir bariyer sağlar.’

 • Güveninizi artırın

Dil öğrenimi, yabancılarla sohbet etmek ve yeni fikirlerinizi sergilemek için kapılar açar. Hedef dilinizin bulunduğu ülkeye seyahat edecek kadar şanslıysanız, başarılı bir şekilde bir içki sipariş ettiğinizde veya birine yol tarifi verdiğinizde heyecan hissedeceksiniz. Bu sizi heyecanlandıracak ve daha fazlasını öğrenmek istemenizi sağlayacaktır.

 • Beyin gücünü artırın

Her yaşta yeni bir dil öğrenmek beyin gücünü artırabilir. Milyonlarca insan zihinsel olarak zinde kalmak için beyin eğitimine katılıyor, ancak ikinci bir dil öğrenmek çok daha faydalı. Yalnızca bir dil konuşan insanlarla karşılaştırıldığında, çok dilli konuşanlar daha yüksek bir genel zekaya sahiptir ve çevrelerini daha iyi algılar.