• YARIM ALTIN
  2.508,00
  % 1,14
 • AMERIKAN DOLARI
  13,7791
  % 0,38
 • € EURO
  15,5805
  % 0,10
 • £ POUND
  18,3064
  % 0,46
 • ¥ YUAN
  2,1601
  % 0,39
 • РУБ RUBLE
  0,1857
  % -0,26
 • BITCOIN/TL
  677595,721
  % -0,06
 • BIST 100
  1.927,39
  % 0,89

Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları

Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları

İlk bebeklerini kucaklarına alan ebeveynler yenidoğan bebek bakımının püf noktaları konusunda bilgi sahibi oldukları sürece korkmaları gereken hiçbir şey yoktur. Kucağınızda küçük, size muhtaç bir canlıyı tutmak ve bu canlının sağlığından sorumlu olmak başta korkutucu gelebilir. Fakat yenidoğan bebeğinizi büyütmek konusunda bazı püf noktalarını bilirseniz bu dönem sizin için daha kolay geçer.

 • Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları
  • Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları : Bez Seçimi
  • Doğru Islak Mendil Seçimi
  • Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat!

Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları

Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları

Yenidoğan bebeklerin ciltleri ve bünyeleri daha büyük çocuklardan ya da yetişkinlerden çok farklıdır. Bundan dolayı bakımlarına özen gösterilmeli, kullanılan malzemeler özenler seçilmelidir. Bebeğinizin bünyesine uygun olmayan malzemeler bebeğiniz huzursuz eder ve bu durumdan en çok siz etkilenirsiniz.

Yenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları : Bez Seçimi

Yenidoğan Bebek Bakımının Püf NoktalarıYenidoğan Bebek Bakımının Püf Noktaları

Öncelikle yenidoğan bebekler için en çok kullanılan ürün bebek bezidir. Öncelikle kordon bağından dolayı yenidoğanlar için üretilen bezler diğer bebek bezlerinden farklıdır. Özellikle yenidoğanlar için olan bezlerden almalısınız. Bebek bezlerine bakarken cinsiyete göre farklılık gösterdiğini görecekseniz.

Kız ve erkek bebekler farklı boşaltım sistemine sahip olduklarından dolayı bezi alırken hangi cinsiyet için olduğuna dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin bezlendikleri bölgeden mikrop kapabilirler bundan dolayı bilindik markaları tercih etmelisiniz ve sık sık bebeğinizin altını değiştirmelisiniz.

Doğru Islak Mendil Seçimi

Doğru ıslak mendil seçimi yenidoğan bebek bakımında çok önemlidir. Yenidoğan bebekler hassas bir cilde sahip oldukları için her ıslak mendili kullanmamalısınız. Günlük olarak kullandığınız ıslak mendiller alkol, parfüm ya da paraben içerebilirler.

Bu tür maddeler bebeğinizde isilik yada tahriş yapabilir, bebeğinizde alerjik reaksiyon görülebilir. Bu tür sonuçlarla karşılaşmamak için bebeğinizin temizliğinde kullanacağınız ıslak mendiller alkol, parfüm ve paraben içermemelidir.

Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat!

Bebeğinizin temizliği için kullanmanız gereken ürünlerden bir diğeri bebek şampuanıdır. Bebekler hassas ciltli olduklarından dolayı her şeyden önemlisi içinde katkı maddesi olmayan şampuanları tercih etmelisiniz. Doğal ve bitkisel içerikli şampuanlar bebeğinize zarar vermeyeceği için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bunun yanında kullandığınız şampuan göz yakmamalıdır. Eğer banyo sırasında bebeğinizin gözü yanarsa bebeğiniz korkabilir.

Eğer yeni ebeveyn olduysanız dikkat etmeniz gereken çok şey var. Fakat yenidoğan bebek bakımında püf noktaları bebeğiniz için size yardımcı olacaktır. Zaman içerisinde hangi ürünlerin ya da malzemelerin bebeğiniz için iyi olduğunu anlayarak daha dikkatli hareket edeceksinizdir.