• YARIM ALTIN
  2.233,00
  % 3,22
 • AMERIKAN DOLARI
  12,4902
  % 3,08
 • € EURO
  14,1202
  % 4,02
 • £ POUND
  16,6855
  % 3,24
 • ¥ YUAN
  1,9380
  % 2,96
 • РУБ RUBLE
  0,1652
  % 1,77
 • BITCOIN/TL
  685237,414
  % 2,19
 • BIST 100
  1.776,41
  % -2,35

Ziraat ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat ATM Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat ATM Sim Kart Bloke Kaldırma Ziraat Bankası toplumda oldukça tercih edilen devlet bankaları arasında yer almaktadır. Müşterilerine sunduğu son teknolojik sistemler ile dikkatleri çeken Ziraat Bankası, sizlere oldukça pratik çözümler sunuyor. Bu yazımızda sim kart bloke işlemleri olduğu zaman ne gibi yöntemler uygulamanız gerektiğini sizlere aktaracağız. Eğer internet bankacılığına giriş yapmaya çalıştığınızda sim kartınız bloke oldu gibi bir uyarı alıyorsanız, sim kart bloke kaldırma Ziraat işlemini sizlerin de yapması gerektiğini söyleyebiliriz.

Sim Kart Neden Bloke Olur

Bakıldığı zaman sim kart değiştirilmesinin ardından, kartın bloke olmaması olağan bir durum değildir. 1 Nisan 2016 yılından itibaren yeni sim kartları devreye girdi ve mutlaka bunun güncellenmesi gerekiyor. Yani 1 Nisan 2016 yılından itibaren artık 4.5G kullanılmaya başlandı ve sim kartlar yenilendi. SİM kartları değiştirilerek ya da birkaç işlem ile 4.5 G sistemine tüm kullanıcılar dahil edildi. Fakat Ziraat Bankası daha önceki anlaşmaları nedeniyle 4.5G gibi yararlı bir hizmeti vermiyor. Ziraat Bankasının 4.5 G alt yapısını kullanamıyor olması şartıyla da beraber SİM kart değişikliği yapmış olan müşteriler internet şubelerine hiçbir şekilde giriş yapamıyor. Bunun nedeni ise internet şubesine giriş yaparken telefona gelmesi gereken tek kullanımlık özel güvenlik şifreleridir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Nasıl Kalkar?

Ziraat Bankası internet bankacılığına girişler 4.5 G sisteminin geliş yapması ile birlikte kimi cep telefonlarında operatör değişikliği olarak görüldü ve internet bankacılığına giriş yapan kullanıcıların bloke almasına sebebiyet verdi. Eğer sizin de internet bankacılığına giriş yapmaya çalıştığınız zaman SIM kartınızda bir bloke durumu olmuş ise bu bloke işlemini kaldırmanız gerekir ve bunu yapabilmeniz için bazı yöntemler vardır.

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesini Kaldırma

Kartınızda bloke sorunu yaşıyor olmanız durumunda sizlerin hızlı bir şekilde 0 850 220 00 00 numarasını aramanız gerekiyor. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanıp kartın blokesinin kaldırılmasını talep etmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinin aldığı anlık kayıt ile kartın blokesi kaldırarak tekrar internet bankacılığına erişim yapabileceğiniz tek kullanım olarak sunulan SMS şifresi gönderilir. Diğer bir bloke kaldırma yöntemi ise Atmler üzerinden yapılmaktadır. ATM üzerinden yapılacak bloke kaldırma işlemine ek olarak Ziraat bankasının SMS yöntemi de kullanılan bir diğer yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca  mobil uygulama üzerinden gerçekleşecek havale ya da EFT işlemleri gibi pek çok yararlı uygulama da bulunmaktadır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için SIM kart blokesinin mutlaka kaldırılması gerekiyor.

 

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.