• YARIM ALTIN
  1.349,00
  % -2,51
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4294
  % 0,98
 • € EURO
  8,9820
  % 0,15
 • £ POUND
  10,3601
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  1,1472
  % 0,90
 • РУБ RUBLE
  0,0998
  % 1,17
 • BITCOIN/TL
  347293,474
  % -1,92
 • BIST 100
  1.471,39
  % -1,13

Ziraat Bankası Başak Kart Nedir ? 2021

Ziraat Bankası Başak Kart Nedir ? 2021

Bireysel müşteriler, küçük esnaflar, sanayiciler, girişimcilere vermiş olduğu hizmetlerin yanı sıra sadece tarımsal çiftçilere yönelik hizmeti ile Ziraat Başak kartı çiftçilerin hizmetine sunan Ziraat Bankası, çiftçilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılaması için Başak kart uygulamasını başlatmıştır.

“Başak kart işletmenize destek, üretiminize bereket olsun” sloganı ile hizmete sokulan Başak kart, çiftçilerin tarımsal faaliyetler için gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılama özelliği taşımaktadır. Çiftçilerin mazot, gübre, tohum, yem, traktör malzemeleri, yedek parça gibi tarımsal giderleri için 18 aya kadar ödeme vade süresi tanımaktadır.

Bu kart sayesinde, Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu yüzlerce tarımsal ürün satan iş yerlerinden indirimli ürünler satın alınabilmektedir. Yine nakit ihtiyacı olan çiftçilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için hasat dönemine kadar ödeme imkânı da sunulmuştur. Ziraat Bankasının, Başak karta tanımladığı limitin tamamı ile hizmet satın alınabilmekte, sınırlama konulmamaktadır.

Bu karta özel tanımlanan faizsiz dönem avantajı sayesinde üretim faaliyetlerinde ki faiz yükünü azaltmakta ve dönem sonunda ödenemeyen tutar, kredi hesabınıza aktarılmakta ve aktarıldığı tarihten itibaren ödeyemediğiniz tutar üzerinden faizlendirilmektedir. Tüm Ziraat bankası ve Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu ATM noktalarından nakit para çekilebildiği gibi çiftçiler Başak kartı kullanımından dolayı her hangi bir kart aidat borcu ödememektedir. Bu hesap kartına ait borç ekstresi, normal kredi kartlarında olduğu gibi aylık değil üç ayda bir gelmektedir.

Başak kart ile yapacağınız tarımsal gider harcamalarınız için 5 aya kadar faiz uygulanmaktadır. Ziraat Bankasının Başak Kartına sahip olabilmek için vadesiz mevduat hesabı ve bu hesaba bağlı yatırım hesabınızın olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası, başak kartında para olup da kullanılmayan paralar için de değer kazanması için bir karar almış ve hesabınızda ki 600 TL üzerinde ki sabit tutarlar Ziraat Portföy Kısa Vadeli Fon alımı yapmaktadır. Böylece hesapta ki paralar kısa süreli de olsa değerlendirilmektedir.

Çiftçiler, talimat verdikleri zaman Toprak Mahsulleri Ofisi ve doğrudan destek, mazot destek, gübre destek gibi devlet tarafından verilen destek paraları Başak kart hesabına aktarılmaktadır.