• YARIM ALTIN
  2.432,00
  % 4,33
 • AMERIKAN DOLARI
  13,4159
  % 4,59
 • € EURO
  15,1979
  % 4,90
 • £ POUND
  17,8007
  % 4,27
 • ¥ YUAN
  2,1019
  % 4,61
 • РУБ RUBLE
  0,1804
  % 4,95
 • BITCOIN/TL
  769932,481
  % 1,93
 • BIST 100
  1.809,65
  % 0,05

Ziraat Bankası Emekli Maaş Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası Emekli Maaş Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası’ndan maaş alan emeklilerin kart şifresi alma işlemleri, pek çok emekli vatandaş tarafından hakkında araştırma yapılan konular arasında yer almaktadır. Nitekim emekli maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden almak isteyen vatandaşlar, bu işlemlerinde kullanabilecekleri kartlarının da şifrelerini oluşturmak veya değiştirmek için birtakım yöntemlere başvurmaları gerekmektedir. Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeden, kolaylıkla pek çok farklı yöntemi kullanarak maaş kartınızın şifresini öğrenebilir ve dilediğiniz şifreyi kartınıza atayabilirsiniz. Ziraat Bankası maaş kartı şifre alma işlemleri ile ilgili detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Maaş Kartı

Ziraat Bankası emekli maaş kartı şifresini oluşturmak isteyen kişiler, pek çok farklı yöntemi kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bu noktada emekli maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alan vatandaşların bilmesi gereken birtakım önemli bilgiler bulunmaktadır. Nitekim Ziraat Bankası maaş kartınız ile dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilir ve Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekimi yapabilirsiniz. Bunun yanında Ziraat Bankası maaş hesabınıza özel internet bankacılığı şifresini de edinerek; havale, eft gibi para transferi işlemlerini de kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’ndan maaş aldığınız hesaba otomatik ödeme talimatı vererek elektrik, su, doğal gaz gibi faturalarınızın günü geçmeden zamanında ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası emekli maaş kartı şifresi nasıl alınır?

Ziraat Bankası Emekli Maaş Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası emekli maaş kartı şifresi oluşturma, banka müşterilerinin şubeye gitmelerine gerek kalmadan oturdukları yerden kolaylıkla yerine getirebilecekleri bir işlemdir. Ziraat Bankası’nda emekli maaşı hesabı açtırdıktan sonra en geç 1 hafta içinde kartınız belirttiğiniz adrese gönderilmektedir. Bunun ardından elinize geçen Ziraat Bankası emekli maaş kartınızı yukarıda bahsettiğimiz işlemlerde kullanmak için kart şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla kartınıza şifre tanımlatmak adına bankanın müşterilerine sunduğu birkaç yöntemden birini kullanmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası şubesine gitmeden hızlı bir şekilde emekli maaş kartı şifresi oluşturmak için yapılması gerekenler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Kısa mesaj (SMS) yöntemi ile kart şifresi oluşturma
 • Bankamatik (ATM) aracılığıyla kart şifresi oluşturma
 • Müşteri hizmetlerini arayarak kart şifresi oluşturma

Görüldüğü üzere Ziraat Bankası maaş kartı sahibi vatandaş bu yöntemlerden birini kullanarak kartına tüm kullanımlarda gerekli olan şifreyi oluşturabilmektedir.

Ziraat Bankası SMS ile Kart Şifresi Alma

Ziraat Bankası kısa mesaj ile kart şifresi oluşturma işlemlerinde banka müşterilerinin şu adımları uygulaması gerekmektedir:

 • SIFRE yazıp bir boşluk bırakın,
 • Emekli maaş kartınızın son 6 hanesini yazıp bir boşluk bırakın,
 • Anne kızlık soyadınızın son 2 harfi veya doğum yerinizi yazıp bir boşluk bırakın,
 • Emekli maaş kartınızın son 3 haneli güvenlik kodu bilgilerini yazın ve
 • 4757’ye SMS gönderin.

Ziraat Bankası ATM ile Kart Şifresi Alma

Ziraat Bankası ATM ile kart şifresi oluşturma da banka şubesine gitmeye gerek kalmadan uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Söz konusu yöntemde size en yakın Ziraat Bankası bankamatiğine emekli maaş kartınızı taktıktan sonra “Şifre İşlemleri” menüsüne üzerinden şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte şifrenizi değiştirmek istediğinizde de “Güvenlik – Şifre Değiştirme” menüsünü kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Kart Şifresi Alma

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla kart şifresi alma işlemlerinde, yeni şifrenizi oluşturmak için banka şubesine gitmenize gerek kalmamaktadır. Bu kapsamda müşteri hizmetleri numarasını arayarak sizden istenilen bilgileri teyit etmeniz halinde yeni Ziraat Bankası emekli maaş kartı şifrenizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

 • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri telefon numarası: 0850 220 0000’dır.

Ziraat Bankası maaş kartı şifre alma işlemlerinizi bu yöntemleri kullanarak oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Detaylı bilgiler için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/sss/kart-ve-uye-isyeri/bankkart adresini ziyaret edebilirsiniz.

https://finansagi.com/ Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin.