• YARIM ALTIN
  1.743,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5028
  % 0,23
 • € EURO
  11,0552
  % 0,11
 • £ POUND
  13,1091
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  1,4861
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,1345
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  563071,244
  % -3,97
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

Ziraat Bankası İş Başvuru İlanları ve Şartları 2021 Şubat

Ziraat Bankası İş Başvuru İlanları ve Şartları 2021 Şubat

Bankacılık alanında köklü ve kurumsal bankalardan birisi olan Ziraat Bankası iş başvurusu ilanları ve şartları 2021 şubat ayında da belirli şartların yerine getirilmesi halinde adaylara banka bünyesinde çalışma olanağı tanıyor. Köklü bankacılık geçmişi sayesinde Türkiye’nin önde gelen bankacılık kuruluşu olan Ziraat Bankası çalışanlarına da geniş sosyal haklar tanıyor.

Ziraat Bankası Çalışma Vizyonu Nedir?

1863’te kurulan Ziraat Bankası, kurulduğu tarihten itibaren müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi ve doğru şekilde karşılamak üzere faaliyet göstermektedir. Bu bakımdan yaygın şube ağı, uygun oranlı faizleri, uzun süreli vade süreleri, alternatif dağıtım kanalları gibi pek çok alanda geniş ürün ve hizmet yelpazesi ile hizmet vermektedir. Sadece Türkiye genelinde değil dünyanın farklı ülkelerinde de şubeleri bulunan banka, herkes için bankacılık anlayışını benimsemiştir. Özellikle tarımsal ve kurumsal işletmelere de sağladığı destekler ile yeni iş alanlarının yaratılmasına ya da iş alanının genişlemesine etki eden banka, herkese ve her kesime eşit derece hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Ziraat Bankası müşteriler için bu anlayışın yanında çalışanları için de temel birtakım değerleri benimsemiştir. Buna göre bankacılık ve finans işlemlerine uygun olarak çalışanları için temel haklar, çalışma koşulları iyileştirilmiş ve çalışanların bankacılık kariyerlerinde daha kolay şekilde yol almaları sağlanmıştır.

Ziraat Bankası Çalışma Koşulları Nedir?

Ziraat Bankası diğer bankalara kıyasla kendisine özgü bir sistem ile personel alımı yapmaktadır. Ziraat Bankası genelde yılın belirli dönemlerinde yapılan merkezi yerleştirmelere göre tercih hakkı tanımaktadır. Adaylar için kadrolu ya da sözleşmeli olarak başvuru yapma imkânı bazı pozisyonlar için bulunmaktadır. Bilinmesi gereken en önemli nokta Ziraat Bankası çalışanları devlet memuru sayılmamaktadırlar. 4857 sayılı iş kanunu çerçevesinde işçi statüsünde çalışırlar.

Ziraat Bankası hafta içi her gün, yani Pazartesi’nden Cuma’ya kadar faaliyet gösteren, dini ve milli bayramlarda yani resmi tatillerde kapalı olarak hizmet vermektedir. Buna göre çalışanlar hafta sonları çalışmazlar. Çalışma saati bankanın 10.00 – 16.00 arasındadır. Ancak çalışanlar için özellikle emekli maaşı gibi günlerde fazladan mesai yapma durumu oluşmaktadır.

Ziraat Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası 2021 şubat ayı iş başvurusu yapmak için;

 • Ziraat Bankası personel alımlarında yazılı ve sözlü sınav yapmaktadır. Bu yüzden banka tarafından açıklanan pozisyonlara uygun şartları taşıyan adaylar sınav için ön başvuru yapmalıdırlar.
 • Başvuru esnasında istenen bilgiler eksiksiz şekilde girilmeli ve doğru bilgi beyan edilmelidir.
 • Son olarak sınav başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra ilgili pozisyon ile yapılacak yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olan adaylar bankada görev yapmaya başlayacaklardır.
 • Başvurular pozisyona göre değişmekle birlikte; genel olarak üniversitelerin dört yıllık lisans düzeyinde eğitim veren bölümlerinden mezun olunması ile başvuru yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Mülakat Sonucu Sorgulamak

Ziraat Bankası ile yaptığınız iş görüşmesinin sonucunu sorgulama işlemini online olarak yapabilirsiniz.

MÜLAKAT SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

Ziraat Bankasında Hangi Pozisyonlarda Çalışılır?

Ziraat Bankasında çalışmak için pek çok pozisyon bulunmaktadır. Genelde yeni işe başlayacaklar gişe görevlisi olarak bankada yer almaktadırlar. Bunun yanında bankanın sık alım yaptığı diğer bir pozisyon da uzman yardımcısıdır. Bu kadroların dışında müfettiş, operasyon yetkilisi, müşteri ilişkileri yetkilisi, yönetici gibi üst düzey kadrolar da bulunmaktadır.

ZİRAAT BANKASI İŞ İLANLARI

genç kız pornosu izle