• YARIM ALTIN
  1.450,00
  % -0,99
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1577
  % -0,03
 • € EURO
  9,7277
  % 0,13
 • £ POUND
  11,2231
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  1,2457
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,1055
  % -0,09
 • BITCOIN/TL
  489741,715
  % 0,28
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Zoom’dan Canlı Ders Nasıl Yapılır?

Zoom’dan Canlı Ders Nasıl Yapılır?

Zoom canlı ders nasıl yapılır gibi sorular özellikle pandemi süreci ile birlikte sıkça sorulmaktadır. App Store veya Google Play Store üzerinden kolaylıkla indirebileceğiniz görüntülü sohbet aplikasyonu olan Zoom, özellikle eğitim dünyasında son zamanlarda fazlası ile tercih edilmektedir. Günümüz şartlarında oluşan Covid-19 nedeniyle birçok ihtiyacımızı gidermek için internetten ve teknolojiden faydalanmak durumundayız. Başlı başına önemli ve gerekli olan konulardan biride eğitim ve öğretimin nasıl ilerleyeceği oldu. Çoğu öğrenci ve velilerin kafasını karıştıran sorulardan biri haline geldi. Bunun üzerine online eğitim fikri ile bu sorunu çözme yoluna gidildi. Online eğitim öğrencilerin eğitim ve öğretimini gidermek için hızlı bir şekilde gelişmektedir.

Yüz yüze eğitimde hem öğretmenlerin hem öğrencilerin çokça faydalandığı Zoom canlı ders yapmak oldukça basittir. Zoom uygulaması indirildikten sonra online eğitim ders yapma, derse katılma veya yeni bir ders planlama gibi seçenekler sayesinde öğrencilerin eğitimini tamamlamasına yardımcı olur. Öğretmenler ise yeni bir online eğitim başlatmak isterler ise ‘’Yeni Toplantı’’ seçeneğine tıklamaları gerekir öğrencilerde katılmak için ‘’Katıl’’ seçeneğine tıklamaları yeterli olacaktır. Günümüzde teknolojik imkânların sınırların ortadan kaldırdığını fark edebilirsiniz. Oturduğunuz yerden toplantı veya ders işlemek 20 yıl önce söylense idi çok absürt olarak karşılanabilirdi. Şuan bu teknoloji çağında bu kelimenin kullanılması insanlar için çok normal bir şey olarak karşılanıyor. İnsanlar teknoloji geliştikçe artık evlerinden çıkma ihtiyacını en aza indirdiği için Covid – 19 riskini de azalmış oluyorlar. Bu gelişme hangi yönden bakıldığı doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Eğer şuan dünyamızda Covid – 19 pandemisi olmasaydı insanlar bu olay sağlıksız olarak bulabilirlerdi.

Zoom Canlı Ders İçin Kayıt Olma

Zoom canlı ders nasıl yapılır sorusunu cevapladıktan sonra, bu uygulamaya kayıt olma hakkında bilgileri de size aktaralım. Zoom uygulamasına kayıt olmadan da davet linki ile toplantılara katılabilirsiniz. Zoom uygulamasına kayıt olmak oldukça basit bir işlemdir. Zoom uygulamasına kayıt olmak isteyen öğrenciler, öğretmenler, işçiler veya patronlar oturdukları yerden toplantı veyahut ders yapabilmektedir.

Zoom canlı ders nasıl yapılır

Zoom Uygulamasının Faydaları

Zoom uygulaması hem öğrencilere hem öğretmenlere yeterince kolaylık sağlar ayrıca covid-19 nedeniyle zorunlu mesafe koyduğumuz herkesle sağlıklı iletişim kurmamıza yardımcı olur. Bunun dışında iş yerlerinde de oldukça faydası görülür. Home ofis diye adlandırdığımız ev üzerinden çalışmalar ve toplantılar düzenlenebilir ve bu şekilde covid-19 dan hem korunur hem de iş görüşmelerimizi ve özlem gidermek istediğimiz yakınlarımızla sohbet edilebiliriz. Zoom uygulaması dışarıda toplantı veya ders işleme konusundan bakılırsa Covid – 19 riskini azaltması bakımından sağlığı korumak adına faydalıdır. Zoom uygulaması Uluslararası sınırları ortadan kaldırarak insanları ücretsiz bir şekilde birbirleri ile görüşme sağlamasına yardımcı olacaktır. Zoom canlı ders nasıl ders yapılır diye sorduğunuz soruyu detaylıca irdelenip anlatılmıştır.

Zoom Uygulamasının Kapasitesi

Zoom uygulamasının kapasitesi görüşme veya bir toplantıda maksimum 100 kişi ile sınırlıdır. Günlük 300 milyona ulaşan katılımcısı ile kaliteli bir hizmet vermektedir. Aynı anda ve aynı zamanlar zarfında milyonlarca katılımcıyı kaldıracak altyapıya sahiptir. Zoom uygulaması ücretsiz yüz yüze sohbeti 40 dakika ile sınırlandırmıştır. Zoom uygulaması pandemiden dolayı çok revaçta olduğu için kendini geliştirmek mecburiyetindedir. Zoom uygulamasının evden çıkmadan ücretsiz bir şekilde insanları görüntülü bir şekilde görüşme yapmaya sağlamasına istinaden altyapısının sağlam olması gerekmektedir. Zoom uygulaması anonim olarak kayıt olmadan kullanıcılara hizmet sunması onun kapasitesine yük bindirecek işlemlerden biridir.

Zoom Canlı Ders Uzaktan Eğitim için Ne kadar Yararlı?

Zoom, online yani uzaktan eğitim için öğretmenlere ve öğrencilere yeteri kadar imkanı sunuyor. Öğrenci-öğretmen ilişkisini kolaylıkla sağlayabilir. Yüz yüze eğitim ve öğretim için gerekli olanaklara ve yapıya sahip bir uygulamadır. Yüz yüze eğitimde öğrencilerin en kolay ve en hızlı şekilde eğitim ve öğretimlerini tamamlamalarına yardımcı olur aynı şekilde öğretmenlere de hızlı iletişimi sağlar. Ülkemizde olduğu gibi dünya çapında da tercih edilen bu uygulama öğrencilerin online eğitimi için oldukça yararlı bir uygulamadır. Zoom uygulaması öğrenciler ve öğretmenler tarafından hemen benimsenmesi ve kullanılmasının sebeplerinden biride hızlı bir şekilde kayıt olma gereksinimi duymadan görüntülü konuşma imkanı vermesidir. Zoom uygulaması uzaktan eğitim için ilaç niteliğinden bir uygulama olarak karşımıza çıkmıştır. Diğer görüntülü konuşma uygulamalarının aksine basit ara yüzü ve kolay kullanımı açısından hızlı bir şekilde benimsenmiştir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bu uygulamaya hızlı bir şekilde adapte olarak kullanması önemlidir çünkü insanlar kolay öğrendikleri şeylere hızlıca adapte olurlar. Zoom canlı ders nasıl yapılır sorusu kadar eğitim için bu uygulamanın önemi nedir sorusu da önemlidir ve bu soruyu da sizler için cevapladık.